Resmi büyütmek için tıklayınız.

"İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"
30. SAYI YAYINLANDI...

13-19 Kasım Dünya Antibiyotik Direnci Farkındalık Haftası. Antibiyotik direnci, küresel ısınma ve yoksulluk kadar insanlığı tehdit eden bir sorun haline gelmiş durumda. "Antibiyotikleri bir doktor önerisi olmadan asla kullanmayalım" mesajını toplumumuzun tüm kesimlerine iletmek zorundayız. Antibiyotik direncinin önlenmesinde sağlık bakımı ile ilişkili infeksiyonların ve nozokomiyal infeksiyonların önlenmesi büyük önem taşıyor. Her önlenen infeksiyon gereksiz antibiyotik kullanımını azaltıyor ve direnç sorununun çözümüne katkıda bulunuyor. Bu konuda yılmadan mücadele etmek zorundayız.

Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından online olarak yayınlanan "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"nin 30. sayısında Avrupa Birliği Ülkelerinde antibiyotik direncini özetleyen güncel BİR RAPORU e-posta aracılığıyla HİDERİM üyelerine ulaştırdık.

Siz de eğer henüz üye değilseniz www.hiderim.org adresinden "Üye Olmak İçin" linkini tıklayarak HİDERİM'e üye olup "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"ni takip edebilirsiniz.

Bu paylaşımların infeksiyon kontrolünde istediğimiz noktaya gelmemize katkıda bulunması dileğiyle...

www.hiderim.org